2. Sınıf Matematik Meb Yayınları
4117 yazı · 2. Sınıf Matematik Meb Yayınları kategorisindeki en yeni içerikler.
- Rehber 9
- Ders Cevapları 1
- Ders Cevapları 2024-2025
Aşağıdaki sorulan okuyunuz. Soruların cevaplarını bulmacaya yazınız.
“Aşağıdaki sorulan okuyunuz. Soruların cevaplarını bulmacaya yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Aşağıdaki sorulan okuyunuz. Soruların cevaplarını bulmacaya yazınız. Soru: Aşağıdaki sorulan okuyunuz. Soruların cevaplarını bulmacaya yaz
- Rehber 2024-2025
Annesi, Burcu’ya bayramda giymesi için bir tişört ve bir çift çorap aldı' Burcu'nun annesi alışverişte toplam ne kadar para harcadı?
“Annesi, Burcu’ya bayramda giymesi için bir tişört ve bir çift çorap aldı' Burcu'nun annesi alışverişte toplam ne kadar para harcadı?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Annesi, Burcu’ya bayramda giymesi için bir tişört ve bir çift çorap aldı'
- Rehber 2024-2025
Ekmek israf etmemeye dikkat eden Yılmaz Bey ve ailesi 1 haftada 7 ekmek tüketmektedir. 1 ekmeğin fiyatı 10 TL olduğuna göre Yılmaz Bey ve ailesi 1 haftada kaç TL ekmek parası öder?
“Ekmek israf etmemeye dikkat eden Yılmaz Bey ve ailesi 1 haftada 7 ekmek tüketmektedir. 1 ekmeğin fiyatı 10 TL olduğuna göre Yılmaz Bey ve ailesi 1 haftada kaç TL ekmek parası öder?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Ekmek israf etmemeye dikka
- Rehber 2024-2025
2 tane mesir macunu 20 TL ise 4 tane mesir macunu kaç TL'dir?
“2 tane mesir macunu 20 TL ise 4 tane mesir macunu kaç TL'dir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 2 tane mesir macunu 20 TL ise 4 tane mesir macunu kaç TL'dir? Soru: 2 tane mesir macunu 20 TL ise 4 tane mesir macunu kaç TL'dir? Cevap: “2. Sını
- Rehber 2024-2025
Gökhan'ın 60 TL'si vardır. Gökhan'ın istediği flütü alabilmesi için parasına ek olarak en küçük kâğıt paraya ihtiyacı vardır. Buna göre flütün fiyatı 95 TL'den ne kadar eksiktir?
“Gökhan'ın 60 TL'si vardır. Gökhan'ın istediği flütü alabilmesi için parasına ek olarak en küçük kâğıt paraya ihtiyacı vardır. Buna göre flütün fiyatı 95 TL'den ne kadar eksiktir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Gökhan'ın 60 TL'si vardır. G
- Rehber 2024-2025
Mediha Hanım, yanda kilogram fiyatı verilen meyvelerden birer kilogram evçtir. Satıcıya 100 TL veren Mediha Hanım, kaç TL para üstü alacaktır?
“Mediha Hanım, yanda kilogram fiyatı verilen meyvelerden birer kilogram evçtir. Satıcıya 100 TL veren Mediha Hanım, kaç TL para üstü alacaktır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Mediha Hanım, yanda kilogram fiyatı verilen meyvelerden birer ki
- Rehber 2024-2025
Yelda'nın kumbarasından 4 tane en büyük madenî para, 3 tane 10 TL ve 1 tane 50 TL çıkmıştır. Yelda'nın toplam kaç TL'si vardır?
“Yelda'nın kumbarasından 4 tane en büyük madenî para, 3 tane 10 TL ve 1 tane 50 TL çıkmıştır. Yelda'nın toplam kaç TL'si vardır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Yelda'nın kumbarasından 4 tane en büyük madenî para, 3 tane 10 TL ve 1 tane 50
- Rehber 2024-2025
Cüzdanında 56 TL'si olan Salih'e babası 25 TL harçlık vermiştir Salih parasıyla oyuncak araba almıştır. Oyuncak araba 57 TL olduğuna göre Salih'in kaç TL si kalmıştır?
“Cüzdanında 56 TL'si olan Salih'e babası 25 TL harçlık vermiştir Salih parasıyla oyuncak araba almıştır. Oyuncak araba 57 TL olduğuna göre Salih'in kaç TL si kalmıştır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Cüzdanında 56 TL'si olan Salih'e babası
- Rehber 2024-2025
Caner gittiği marketten 27 TL'ye 1 kutu süt, 29 TL'ye 1 paket bisküvi ve 32 TL'ye 1 kutu meyve suyu almışın Can kasaya kaç TL ödeme yapmıştır?
“Caner gittiği marketten 27 TL'ye 1 kutu süt, 29 TL'ye 1 paket bisküvi ve 32 TL'ye 1 kutu meyve suyu almışın Can kasaya kaç TL ödeme yapmıştır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Caner gittiği marketten 27 TL'ye 1 kutu süt, 29 TL'ye 1 paket bi
- Rehber 2024-2025
Görsellerin etiketlerindeki fiyatlara bakarak problemleri defterinize çözünüz. Problemlere t harfleri işlem sonuçlarının yer aldığı şifre kutusuna örnekteki gibi taşıyınız.
“Görsellerin etiketlerindeki fiyatlara bakarak problemleri defterinize çözünüz. Problemlere t harfleri işlem sonuçlarının yer aldığı şifre kutusuna örnekteki gibi taşıyınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Görsellerin etiketlerindeki fiyatl