7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları
1019 yazı · 7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları kategorisindeki en yeni içerikler.
- Rehber 10
- Rehber 2020-2021
3 tanesi 16 TL olan kalemlerden 15 tane alan öğrencinin kaç TL ödeyeceğini bulunuz.
“3 tanesi 16 TL olan kalemlerden 15 tane alan öğrencinin kaç TL ödeyeceğini bulunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 3 tanesi 16 TL olan kalemlerden 15 tane alan öğrencinin kaç TL ödeyeceğini bulunuz. 3 tanesi 16 TL olan kalemlerden 15 tane
- Rehber 2020-2021
Tanesi 45 kr. olan bilyelerden 34 tane alan Ali’nin markete kaç TL ödemesi gerektiğini bulunuz.
“Tanesi 45 kr. olan bilyelerden 34 tane alan Ali’nin markete kaç TL ödemesi gerektiğini bulunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Tanesi 45 kr. olan bilyelerden 34 tane alan Ali’nin markete kaç TL ödemesi gerektiğini bulunuz. Tanesi 45 kr. o
- Rehber 2020-2021
2 kg fiyatı 24 TL olan pul biberin 400 gramının fiyatı kaç TL’dir?
“2 kg fiyatı 24 TL olan pul biberin 400 gramının fiyatı kaç TL’dir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 2 kg fiyatı 24 TL olan pul biberin 400 gramının fiyatı kaç TL’dir? 2 kg fiyatı 24 TL olan pul biberin 400 gramının fiyatı kaç TL’dir? Cevap:
- Rehber 2020-2021
12 kg elma 15 TL ise 4 kg elma kaç TL’dir?
“12 kg elma 15 TL ise 4 kg elma kaç TL’dir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 12 kg elma 15 TL ise 4 kg elma kaç TL’dir? 12 kg elma 15 TL ise 4 kg elma kaç TL’dir? Cevap: 3,2 TL 12/15 = 0,8 TL kilosu 0,8 . 4 = 3,2 TL “7. Sınıf Matematik Ders
- Rehber 2020-2021
t-3/14 = 72/63
“t-3/14 = 72/63” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. t-3/14 = 72/63 t-3/14 = 72/63 Cevap: t - 3 = 16 → t = 19 “7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Ekoyay Yayınları Sayfa 136” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı bel
- Rehber 2020-2021
z/11 = 21/33
“z/11 = 21/33” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. z/11 = 21/33 z/11 = 21/33 Cevap: z = 7 “7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Ekoyay Yayınları Sayfa 136” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zaman
- Rehber 2020-2021
9/y = 27/12
“9/y = 27/12” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 9/y = 27/12 9/y = 27/12 Cevap: y = 4 “7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Ekoyay Yayınları Sayfa 136” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda
- Rehber 2020-2021
14/4 = x/8
“14/4 = x/8” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. 14/4 = x/8 14/4 = x/8 Cevap: x = 34 “7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Ekoyay Yayınları Sayfa 136” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda so
- Rehber 2020-2021
Aşağıdaki doğru orantılı eşitliklerde verilmeyenleri bulunuz.
“Aşağıdaki doğru orantılı eşitliklerde verilmeyenleri bulunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Aşağıdaki doğru orantılı eşitliklerde verilmeyenleri bulunuz. Aşağıdaki doğru orantılı eşitliklerde verilmeyenleri bulunuz. Cevap: a) 17/4 = x/8
- Rehber 2020-2021
Suyun çimentoya oranı 1,5’tir. Doğru mu yanlış mı?
“Suyun çimentoya oranı 1,5’tir. Doğru mu yanlış mı?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz. Suyun çimentoya oranı 1,5’tir. Doğru mu yanlış mı? Suyun çimentoya oranı 1,5’tir. Doğru mu yanlış mı? Cevap: Doğru. “7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevaplar