4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Sevgi Yayınları
4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 80 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Sevgi Yayınları
Halime Hanım, marketten kilogramı 28 TL olan peynirden 2 kg, kilogramı 43 TL olan etten 3 kg aldı. Halime Hanım aldıklarına kaç Türk lirası ödemiştir?
Problemi Anlayalım
Verilenler: Kilogramı 28 TL olan peynirden 2 kg, kilogramı 43 TL olan etten 3 kg alınıyor.
İstenen: Alınan peynir ve ete toplam kaç Türk lirası ödenmiştir?
Çözümü Planlayalım
Peynir ve ete ödenen para miktarlarını bulmak için çarpma işlemleri yapmalıyız. Ödenen para miktarını bulmak için de toplama işlemi yapmalıyız.
Çözümün Doğruluğunu Kontrol Edelim
Alınan ürünlere ödenen para miktarlarından ete ödenen para miktarını çıkaralım. Bulduğumuz kalanı 2’ye bölelim. Bulduğumuz bölüm, 1 kilogram peynirin fiyatı olmalıdır.
- Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.
4. Sınıf Sevgi Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.