
10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 146


“10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 146
0,5 mol H2SO4 asidinin çözünmesiyle oluşan çözelti ile 0,6 mol LiOH bazının çözünmesiyle oluşan çözelti tam verimle tepkimeye girdiğinde oda şartlarında ortamın pH değeri hangi aralıkta olur?
Önce tepkimeye giren H+ ve OH- iyonlarının mol sayıları bulunur. nH+ = 0,5 • 2 = 1 mol nOH- = 0,6 • 1 = 0,6 mol
nH+ > nOH- olduğundan ortam asidiktir. pH değeri 0 ile 7 arasındadır.
0,2 mol HNO3 çözeltisini tamamen nötrleştirmek için %40’lık
NaOH çözeltisinden kaç gram kullanılmalıdır?
- Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.
10. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 146 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.